A Nyíregyházi Egyházmegyében, több egyházközség is sikeresen pályázott az EEÖR-KP-1-2021/1 azonosítószámú pályázati felhívásra. Egyházmegyénkben ezen forrásnak köszönhetően több templom felújítása, korszerűsítése, állagmegóvása valósulhatott meg. A munkálatok 2021 tavaszán kezdődtek és 2022.decmber 31.-én minden egyházközségben befejeződtek. A támogatásnak köszönhetően a híveket egy modern és szép épület hívja és várja ezeken a településeken, településrészeken.
Egyházmegyei közösségi terek kevesebb és tisztább energiával
A Nyíregyházi Egyházmegye a KEHOP-5.2.3-16-2021-00107 kódszámú, „Egyházmegyei közösségi terek kevesebb és tisztább energiával” című és KEHOP-5.2.3-16-2021 00107” elnevezésű projektben 300 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatást nyert. Jelen projekt keretein belül, egy Kisvárdai és 3 Baktalórántházi helyszínen, valamint főhelyszínként, a Nyíregyháza, Bujtos u. 34 sz. alatti ingatlanok esetében kerül sor korszerűsítési munkálatok elvégzésére.
A Nyíregyházi Egyházmegye, a KEHOP-5.2.16. számú pályázat épületenergetikai felhívás egyházak számára című Felhívás keretében támogatási kérelmet nyújtott be, melyet a Támogató pozitív elbírálásban részesített.
A projektben öt helyszínen tervezünk végzünk energetikai felújításokat.
Nyíregyházi Egyházmegye Tanoda Irányító Szervezete 4400 Nyíregyháza Bujtos utca 34. Hrsz. 3077 található.
A Nyíregyházi Egyházmegye korábban pályázati úton működtetett tanodákat, valamint nyitott házakként működtek a cigánypasztoráció keretében olyan szolgáltatások, amelyek a hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek iskolai lemorzsolódásának megelőzését szolgálták, a sikeres társadalmi integrációt célozták.
2019-től öt telephelyen 110 gyermek részére nyújtjuk a szolgáltatást, akikkel 40 fő felnőtt foglalkozik –pedagógus, szociális munkás, szociálpedagógus és teológus végzettséggel. A Nyíregyházi Egyházmegye, mint fenntartó létrehozta a Nyíregyházi Egyházmegye Tanoda Irányító Szervezetét, hogy a megyében működő öt tanoda szakmai és gazdálkodási tevékenységét összefogja, koordinálja, eleget tegyen az adatszolgáltatási és jelentési kötelezettségének. Ez a szolgáltató működik a Nyíregyháza, Bujtos u. 34. szám alatti ingatlanban. Az épület épületszerkezeti felújításának, teljes gépészeti rendszer felújítását és megújuló energiaforrás (napelem) ellátását tervezzük.
Az Egyházmegye 2021. január 1. napjától lett fenntartója az alábbi lakásotthonoknak, melyek leromlott műszaki állapotban kerültek működtetésünkbe, így ezek szintén a projekt keretében kerülnek korszerűsítésre.
Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény (székhelye: 4400 Nyíregyháza, Bujtos u. 32.) 9. számú
Lakásotthon – 4561 Baktalórántháza, Köztársaság tér 15/B. – engedélyezett férőhelyszám: 12 fő
Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény (székhelye: 4400 Nyíregyháza, Bujtos u. 32.) 10. számú
Lakásotthon – 4561 Baktalórántháza, Petőfi S. u. 38. – engedélyezett férőhelyszám: 12 fő
Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény (székhelye: 4400 Nyíregyháza, Bujtos u. 32.) 11. számú
Lakásotthon – 4561 Baktalórántháza, Dózsa Gy. u. 2. – engedélyezett férőhelyszám: 12 fő
A Nyíregyházi Egyházmegye 2020. július 1. napjától gondoskodik hajléktalan ellátásról a Szent Miklós Integrált Szolgáltató Központ Hajléktalanok Átmeneti Szállása, 4600 Kisvárda, Vásártér 16. szám alatt, telephelyén 24 engedélyezett férőhelyen.
Az épületek felújításra szorulnak, így külső hőszigetelést kapnak és a nyílászárókat hőszigetelt szerkezetekre cseréljük.
A felújítási munkálatok a gépészeti rendszernél a fűtési rendszert teljes mértékben a villamos rendszert részben érintik. Az elektromos áram fogyasztásának csökkentése érdekében napelemes rendszert építünk ki.
A projektről bővebb információt a https://www.nyirgorkat.hu/palyazat/ oldalon olvashatnak.
További információ kérhető:
Ómajtényi Edit, pályázati irodavezető
e-mail: palyazat@nyirgorkat.hu
Görögkatolikus oktatás-nevelés irányítás energiahatékony épületben
A Nyíregyházi Egyházmegye a KEHOP-5.2.3-16-2021-00106 kódszámú, „Görögkatolikus oktatás-nevelés irányítás energiahatékony épületben” elnevezésű projekt keretein belül 300 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatást nyert. Jelen projektben a Nyíregyháza, István u. 3. sz. alatti ingatlan korszerűsítésére kerül sor.
A Nyíregyházi Egyházmegye, a KEHOP-5.2.16. számú pályázat épületenergetikai felhívás egyházak számára című Felhívás keretében támogatási kérelmet nyújtott be, melyet a Támogató pozitív elbírálásban részesített.
Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium a Nyíregyházi Egyházmegye fenntartásában immár négy éve működik. A Nyíregyházi Egyházmegye 2020-ban a 4400 Nyíregyháza, István utca 3. szám és Liliom utca 31., Hrsz.: 3080 szám alatti ingatlanon, a Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium Kollégiumát alakította ki.
A gimnázium célja olyan családias környezet kialakítása, amelyben a diákok egyéni képességeiket magas színvonalú oktatás biztosításával tudják kibontakoztatni, a görögkatolikus szellemiség által. Nyíregyháza bármely középiskolájában tanuló diákot, felekezeti hovatartozástól függetlenül felvesznek. A háromágyas, korszerűen berendezett szobákban nyugodt körülményeket tudnak biztosítani a diákoknak. A kollégiumban folytatott oktató-nevelő tevékenységet a katolikus szemlélet határozza meg.
Az épületben kaptak helyet a köznevelési közszolgálati feladatot ellátó 16 db Intézmény működését támogató szakmai tevékenységek irodái, foglalkoztató helyiségei.
Az 1975-ben épült épület korszerűtlen, elavult fűtési rendszerrel, nyílászárókkal rendelkezik. Felújítása során a szigetelés nem a mai elvároknak megfélően készült, megújuló energiát nem használ. Az épület energetikai besorolása EE, mely a tervezett energetikai korszerűsítéssel CC (Korszerű) szintre hozható.
A projektben az épület épületszerkezeti felújításának, teljes gépészeti rendszer, részleges elektromos hálózat felújítását és megújuló energiaforrással való (napelem) ellátását tervezzük.
Az épület külső homlokzata, a záró födém és ferdetető felület korszerű hőszigetelést kapnak. A homlokzati nyílászárók 3 rétegű üvegezéssel ellátott hőszigetelt műanyag szerkezetekre cserélődnek.
A felújítási munkálatok a gépészeti rendszernél a fűtési rendszert teljes mértékben a villamos rendszert részben érinti. Az elektromos fogyasztásának csökkentése érdekében napelemes rendszert tervezünk, a Déli tájolású tetőszerkezetre építve, 25,2 kW teljesítménnyel.
A projektről bővebb információt a https://www.nyirgorkat.hu/palyazat/ oldalon olvashatnak.
További információ kérhető:
Ómajtényi Edit, pályázati irodavezető
e-mail: palyazat@nyirgorkat.hu
A Nyíregyházi Egyházmegye szociális intézményeinek irányítása környezettudatos körülmények között
A Nyíregyházi Egyházmegye a KEHOP-5.2.3-16-2021-00105 kódszámú, „A Nyíregyházi Egyházmegye szociális intézményeinek irányítása környezettudatos körülmények között elnevezésű projekt keretein belül 300 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatást nyert. Jelen projektben a Nyíregyháza, Bujtos u. 32. sz. alatti ingatlan korszerűsítésére kerül sor.
A Nyíregyházi Egyházmegye, a KEHOP-5.2.16. számú pályázat épületenergetikai felhívás egyházak számára című Felhívás keretében támogatási kérelmet nyújtott be, melyet a Támogató pozitív elbírálásban részesített.
A Nyíregyházi Egyházmegye a Magyar Államnak mind oktatási, mind pedig szociális területen igyekszik a segítségére lenni, ezen belül egyik kiemelt tevékenysége a gyermekek védelme.
A Nyíregyházi Egyházmegye tulajdonában lévő Nyíregyháza Bujtos u. 32. Hrsz.3078 szám alatti ingatlanában a Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény működik.
Az intézmény a gondozásunkra bízott közel 1000 fő gyermek nevelés-gondozásának feladatait végzi.
12 lakásotthonunkban 130-150 gyermek ellátását 90 fő dolgozó biztosítja. Nevelőszülői családban 700 gyermek van elhelyezve, 220 nevelőszülő mellett. Az Intézményben zajlik a nevelő szülők képzése, továbbképzése, szerződéskötés, pszichológia tanácsadás, fejlesztő pedagógiai foglalkozás, nevelő szülői tanácsadók irodai munkája valamint a teljes adminisztrációs munka és koordinálás.
Az intézmény az 1975-ben épült, négyszintes, elavult épületben folytatja munkáját. A projektben az épület épületszerkezeti és teljes gépészeti rendszer felújítását, megújuló energiaforrással való (napelem) ellátását végezzük el, mellyel energetikai minőség szerinti besorolása korszerű, energetikailag takarékos szintre hozható.
Az épület külső homlokzata, lábazata polisztirol hőszigetelést kap, a záró födém és ferdetető felület ásványgyapot hőszigetelést. A homlokzati nyílászárók 3 rétegű üvegezéssel ellátott hőszigetelt műanyag szerkezetekre cserélődnek. Az épület hőigényét – a jelenleg több kisebb egységre bontott hagyományos gázkazánokat – kondenzációs gázkazánra cseréljük, amely biztosítja a fűtési, használati meleg víz ellátását. Az épület elektromos fogyasztásának csökkentése érdekében napelemes rendszert tervezünk, a Déli tájolású tetőszerkezetre építve, teljesítménye: 30,45 kW.
A projektről bővebb információt a https://www.nyirgorkat.hu/palyazat/ oldalon olvashatnak.
További információ kérhető:
Ómajtényi Edit, pályázati irodavezető
e-mail: palyazat@nyirgorkat.hu